Wednesday, March 29, 2023
Home Aktualitet Protesta paqësore para policisë së Kukësit për lirimin e 11 të arrestuarve

Protesta paqësore para policisë së Kukësit për lirimin e 11 të arrestuarve

0
712

Qytetarë dhe familjarë të 11 personave të arrestuar kanë dalë në protestë përpara policisë së Kukësit duke kërkuar lirimin e tyre.

11 protestuesit u lane ne burg pas vendimit te gjykates ne Tirane.

Personat e arrestuar janë:

1-Shpëtim Todaj “Arrest në burg me afat 20 ditë”

2- Xhevahir Hereni “Arrest me burg”

3- Elton Cengu “Arrest me burg”

4-Florian Onuzi “Arrest me burg”

5- Shkëlqim Vata “Arrest me burg”

6-  Xhevahir Gashi “Arrest me burg”

7- Ervis Oruci “Arrest me burg”

8- Rasim Onuzi “Arrest me burg”

9- Vasil Laçi “Arrest me burg”

10- Abdi Haziri “Arrest me burg”

11- Edmond Matmuja “Arrest me burg”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here