Debati për LGBT/ Ish-ministri i përgjigjet ambasadorit Lu: Perpara LGBT, ndeshko krimin

0
522

TIRANE- Ndërsa ambasadori Donald Lu i tërhoqi vëmendjen disa politikanëve shqiptarë, për pozicionimin e tyre kundër komunitetit LGBT, vjen edhe reagimi i njërit prej tyre.
Ish-minsitri i Drejtësisë, Ylli Manjani replicon me ambasadorin Lu dhe e akuzon drejtpërdrejt se po kontribuon në atë që e quan dorëzim të sistemit të dretësisë shqiptare në duart e qeverisë

 

Reagimi i Manjanit 
Ylli Manjani
Në vijim të mos shfokusimit, një përgjigje për Ambasadorin Amerikan që ka më shumë përparsi LGBT:
Edhe unë zoti Lu, po ndjek me vemendje debatin në Amerikë për përfshirjen Tuaj në dorëzimin e Sistemit të Drejtësisë së Shqipërisë në duart e Qeverisë!
Kjo është më e rëndësishme!
Ndjesë që nuk debatoj dot me ty në Kuvend sepse nuk jam deputet!
(m.a/BalkanWeb)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here