Saturday, March 25, 2023
Home Aktualitet E diela me temperatura deri në 28 gradë

E diela me temperatura deri në 28 gradë

0
641

Fundjava do të ketë një mot me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në gjithë territorin ndërsa shira të përkohshëm mbeten prezent kryesisht në zonat Lindore.

Sipas Meteoalb dita e shtuna, paraqitet me kthjellime e vranësira kalimtare por pas mesditës, shira të dobët do ketë në zonat Juglindore, ndërsa e diela do të sjellë kthjellime.

Temperaturat kanë ruajtur vlera konstante në pjesën më të madhe të vendit, përjashtuar Veriun ku mesdita ka shënuar rënie.

Ndërsa e shtuna vijon me rënie të lehtë në mëngjes por rritje me 2°C sjell mesdita. E diela, sërisht me rritje të vlerave termike duke bërë që maksimumi të ngjitet mbi 28°C.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here