Imam Sytari thirrje deputeteve te Shkodres, “LGBT, shkaterrim i vlerave te njeriut prandaj te ndalet cdo nisme”

0
695

 

Ashtu siç bëri pak ditë më parë, edhe në hytben e së premtes në xhaminë e Parrucës përsëriti qëndrimin e tij kundër nismave të LGBT-së. Myftiu i Shkodres, imam Muhamed Sytari ishte i ashpër në reagim dhe theksoj se nëse thirrja për të ruajtur vlerat e njeriut është rradikalizëm, e kemi për nder të jemi të tillë.

Një thirrje ai bëri edhe për deputetet e Shkodres.

Të mërkurën pasdreke 3 komunitetet fetare në Shkodër do të organizojnë një tubim për të dhënë mesazhe për këto të këqija që po i promovohen shoqerisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here