U qëllua për vdekje nga policia italiane, hajduti shqiptar u ndihmua nga motra dhe vëllai

0
1268

Mediat italiane ka dhënë informacione të reja në lidhje me ngjarjen ku një shqiptar u qëllua për vdekje nga autoritetet fqinje.

42-vjeçari me inicialet T.J. u qëllua nga karabinierët gjatë ndjekjes pasi kishte vjedhur një makinë Fiat Corma.

Në momentin që ndiqej nga karabinierët, shqiptari nuk ndodhej vetëm në makinë. Dy shoqëruesit e tij ishin e motra dhe i vëllai, të cilët janë ende në kërkim.

Gjatë ndjekjes një prej karabinierëve teksa rrëzohet, plagos 42-vjeçarin shqiptar, i cili humbi jetën disa orë më pas, pasi plumbi e kishte prekur në kraharor.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here