Thursday, March 30, 2023
Home Politikë Mediat greke: Të martën ministri Kotzias viziton sërish Shqipërinë

Mediat greke: Të martën ministri Kotzias viziton sërish Shqipërinë

0
502

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias do të vizitojë sërish vendin tonë. Mediat greke bëjnë të ditur se kreu i diplomacisë greke do të vijë në Shqipëri ditën e martë.

Protothema shkruan se Kotzias do të nisë të martën pas pashkëve një vizitë duke filluar nga Shqipëria, Kosova, Serbia dhe më pas Shkupi.

Mediat greke shkruajnë gjithashtu se nuk dihet ende se kush është qëllimi i vizitës dy ditore të Kotizas në vendet e Ballkanit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here