Atentat një 35-vjeçari shqiptar në Greqi

0
796

 

Një 35-vjeçar shqiptar në Greqi është qëlluar me armë dje pranë Shën Panteleimonit. Sipas mediave greke, shqiptari u plagos në këmbë dhe nuk ka rrezik për jetën.

Atentatori nuk është identifikuar; ai qëlloi dhe u largua. Policia nuk arriti ta arrestojë.

I plagosuri u mor në pyetje nga policia, por emri i tij nuk është bërë me dije.

Autoritetet dyshojnë se ngjarja mund të jetë larje hesapesh ose tentativë vjedhjeje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here