Vasili: Kuksianët u rrëmbyer natën nga policia, pse hesht BE, ‘Helsinki’ e Av. i Popullit?

0
435

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili dënon heshtjen e Avokatit të Popullit, Komitetit Shqiptar të Helsinkit dhe zyrës së BE-së në Tiranë. Sipas tij, banditët e shtetit kanë emra dhe mbiemra dhe prokuroria turpërisht hesht dhe ligjëron dhunimin e ligjit.

Vasili:  Qytetaret kuksianë u rrëmbyen natën nga policia, pse hesht Kom. Helsinkit, Avokati i Popullit dhe veçanërisht BE në Tiranë???

Qytetaret kuksianë u rrëmbyen dhe u arrestuan ne mes te natës nga policia duke shkelur cdo ligj dhe cdo te drejte njerezore.

Banditet e shtetit kane emra dhe mbiemra dhe Prokuroria shqiptare turperisht hesht dhe ligjeron dhunimin e ligjit. Tashme kjo prokurori eshte perfundimisht zyre sherbetore te peshtire te kryeministrit.

Po pse hesht Komiteti i Helsinkit ne Tirane kush ja ka mbyllur gojen perpara kesaj shkeljeje te tmerrshme te te drejtave te njeriut.

Po Avokati i popullit pse hesht dhe nuk e kerkon me force qe ky dhunim publik alla Sigurimi i shtetit te denohet nga drejtesia shqiptare.

Ndersa BE ne Tirane qe gjithnje kujdeset fort per te drejtat me periferike te njeriut,ne kete rast e ka qepur gojen dhe s’thote as nje gjysem fjale per kete te drejte themelore,per kete dhunim te qytetareve, qe eshte turpi dhe faji me i rende i qeverise.

BE ne Tirane hesht duke u bere pjestare ne faj pasi kjo Shqiperia jone nga Europa e ka marre statusin e vendit kandidat per anetar ne BE.

Europa e Brukselit qeverine e Sigurimit te shtetit e refuzon,ndersa kjo BE ne Tirane e pranon,keqardhje e madhe…..zhgenjim i thelle….

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here