LAJM I FUNDIT/ Hervin Çuli rizgjidhet Drejtor i Teatrit Kombëtar…

0
785

 

Rizgjidhet për herë të dytë në krye të Teatrit Kombëtar Hervin Çuli. Lajmi është konfirmuar edhe në vendimin e Këshillit të Ministrave. Mësohet se emri i Çulit ishte propozuar tek Këshilli i Ministrave.

Drejtori në detyrë, ka qenë për katër vite në krye të TK-së dhe prej dy muajsh është i komanduar deri në zgjedhjen e drejtorit të ri. Kujtojmë se pas mbarimit të mandatit të Hervin Çulit, Ministria e Kulturës pati shpallur konkursin për drejtorin e ri të Teatrit Kombëtar.
12121 (1)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here