Deputetja e LSI kundër Bushatit: Fytyra më e shëmtuar e qeverisë së dështuar

0
489

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Silva Caka, e ka cilësuar ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati, fytyrën më të shëmtuar të një qeveri që nuk përballon dot të vërtetat e opozitës.

 

 

Ajo ka reaguar pas ngjarjeve të sotme në Kuvendin e Shqipërisë, ku ministri goditi me ujë në drejtim të opozitës.

Në një status në Facebook, Caka shkruan me ironi se “DiTRIMI i Qeverisë manifeston dhe vërteton me gjeste dështimin e tij dhe të qeverisë së tij përballë Europës”.

Statusi i plotë

Një Ministër i Jashtëm, që nga pozita e karrigeve ministrore, i ruajtur dhe i mbrojtur nga Garda e Republikës, ofendon me fjalë rrugësh dhe godet Opozitën, është fytyra më e shëmtuar e një qeverie që nuk përballon dot të vërtetat e Opozitës.

Në një botë, ku ministrat e jashtëm shpërfaqin elegancë, diplomaci dhe integrim, DiTRIMI i Qeverisë manifeston dhe vërteton me gjeste dështimin e tij dhe të qeverisë së tij përballë Europës, fiks përpara momentit kyç të marrjes së përgjigjes për çeljen e negociatave me Bashkimin Europian.

Me “mea culpa-n” në Facebook, mund t’i shpëtosh përjashtimit nga punimet e Kuvendit Ditmir, por të jesh i sigurtë, që nuk do të ngelet kancelari Europiane e më gjerë, pa parë videon tënde, kur godet Opozitën!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here