Ministri i Jashtem Francez anullon viziten ne Shqiperi

0
509

Ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian mësohet se ka anulluar turin e tij të takimeve në rajon.

Sipas informacioneve, Drian i cili ditën e sotme ishte në takimin e radhës në Serbi, nuk do të vizitojë ditën e nesërme Shqipërinë dhe shkak për këtë janë bërë ngjarjet e fundit në Siri.

Drian është kthyer ditën e sotme me urgjencë në Paris pas sulmit të rëndë kimik në Ghoutan Lindore.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here