Policia greke shkatërron bandën e ‘skifterëve’ shqiptarë në Janinë

0
488

Një bande grabitësish shqiptarë është shkatërruar nga policia greke. Kjo bandë vepronte kryesisht në zonën e Janinës.

 

 

4 shqiptarë janë vënë në pranga në këtë operacion, ndërkohë 3 të tjerë janë shpallur në kërkim. Policia tha se karakteristikë e pjesëtarëve të bandës, ishte se ata i kryenin grabitjet me fytyra të maskuara, ndërsa ishin tepër të dhunshëm. I kërcënonin me jetë viktimat, i rrihnin dhe i lidhnin, por edhe i plagosnin.

Madje gjatë një grabitjeje vitin e kaluar, e rrahën kaq keq viktimën, një plak 90 vjeçar, saqë ky ndërroi jetë pas katër muajsh në spital, shkruan ProThema.gr.

Policia thotë gjithashtu se deri tani ka verifikuar 13 grabitje të kryera nga grupi, që prej prillit 2017.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here