Dy letërporosi në lidhje më çështjen e ish-ministrit Tahiri

0
460

Dy letërporosi janë dërguar në drejtim të autoriteteve italiane dhe greke në lidhje më çështjen e ish-ministrit Tahiri.

Sipas të dhënave, Prokuroria u ka bërë kërkesë fqinjëve për të zhvilluar hetimet e dosjes ‘Habilaj’ në Greqi dhe Itali, si dhe ndalimin e daljes jashtë vendit të Tahirit.

Aktualisht prokurorët e çështjes po mbledhin provat brenda vendit, ndërkohë që Gjykata ende nuk ka datën e saktë të rekursit të Prokurorisë.

Sajmir Tahiri është prej disa muajsh në hetim nga policia shqiptare dhe italiane për lidhjen mes tij dhe bandës së Habilajve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here