Ndodh çudia, Rama viziton Shkodrën, ministria pezullon mësimin në shkolla

0
579
Me Edi Ramën kryeministër dhe ministra e zyrtarë që bëjnë servilin edhe kur nuk duhet, ka ndodhur çudia e radhës.

Për shkak të përgatitjeve për të pritur Edi Ramën në Shkodër, është vendosur që për ditën e sotme të pezullohet mësimi në Shkollën Industriale.

Arsyeja e pezullimit të mësimit ka qenë, vizita e Edi Ramës në këtë shkollë. Sipas ministrisë së Arsimit, pezullimi i mësimit është bërë me qëllim për të pritur kryeministrin.

Bashkia e Shkodrës ka dalë kundër këtij vendimi, duke i bërë edhe një letër Ministrisë së Arsimit, duke e quajtur të paligjshëm pezullimin e mësimit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here