Monday, March 27, 2023
Home Kronika Padova, dy shqiptarë arrestohen me 30 kg heroinë

Padova, dy shqiptarë arrestohen me 30 kg heroinë

0
415

Dy shqiptarë janë arrestuar si dhe janë sekuestruar 30 kg heroinë në një operacion antidrogë në një shtëpi në një fshat në kufi mes Padovas dhe Vicenza.

Apartamenti ishte sofistikuar në një laborator heroinë. Lënda narkotike ishte paketuar në pako gjysmë kilogramëshe gati për tu hedhur në treg.

Të dy shqiptarët e arrestuar ndodhen në burgun e Padovas e Vicenza. Mediat italiane shkruajnë se operacioni u ndërmor mbrëmë. Nuk bëhet i ditur identiteti i të arresturave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here