Shkodra ul sërish qepenat të shtunën, PD thirrje qytetarëve shkodranë t’i bashkohen protestës…

0
439

“Te nderuar qytetare te qarkut Shkoder.Situata ekonomike, sociale dhe politike po rendohet dita-dites

Te gjithe jane deshmitare te papergjegjshmerise se kesaj qeverie e cila sapo u hoqi te drejten e kafshates qindra familjeve ne te gjithe vendin

Mijera e mijera biznese te falimentuara se shpejti do tu shtohen edhe mijera bizese pas futjes se tyre ne skemen e TVSH-se.Jane me qindra familje ne zonen e nenShkodres qe u braktisen nga qeveria dhe u lane ne meshire te fatit.”

Per keto arsye dhe shume te tjera te listuara nga Partia Demokratike Dega Shkoder, ajo I fton qyetaret e Shkodres te marrin pjese ne protesten qe do organizohet diten e neserme me date 14.04.2018 ne oren 09:30 ne sheshin “Nene Tereza” perballe monumentit Luigj Gurakuqi.

“Me ne neser do te bashkohet edhe biznesi I voel I cili ka vendosur qe ne shenje proteste ngaj qeverise te ule qepenat nga ora 10:00-ne oren 11:00”-perfundon deklarata e Partise Demokratike Dega Shkoder.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here