Targa më e shtrenjtë në botë del në shitje, ja sa kushton

0
554

Targa më e shtrenjtë në botë ‘F1’ që e shohim shpesh në reklamat e makinave luksoze është në treg për 14.4 milionë paund.

Pronari i saj Afzal Khan do përfitojë një shumë të madhe nga shitja e saj.

Themeluesi i Khan Design e bleu në vitin 2008 nga Këshilli i Essex dhe tani e ka nxjerrë në ankand. Këshilli nuk ndihet shumë mirë për këtë fakt pasi e kishte në pronësi për 104 derisa e shiti.

F1 është një dizajn që është bazuar tek makinat e garave Formula 1. Sipas Metro, para katër vitesh, Kahn refuzoi njëe ofertë prej 6 milionë paund.

Nëse do shitet, do thyejë rekordin për targën më të shtrenjtë në Britaninë e Madhe që e mban “25 0”, e shitur për një vlerë prej 518,480 paund.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here