Protesta e PD në Shkodër, qytetarët shkodranë kërkojnë largimin e Edi Ramës…

0
849

Ka nisur protesta e paralajmeruar nga Partia Demokratike ne sheshin “Nene Tereza” ne Shkoder, kunder taksave te shtuara te qeverise dhe diskriminit qe kjo e fundit po i ben veriut te vendit.

Qindra qytetare i jane bashkuar kesaj proteste per t’i bere thirrje Kryeministrit Edi Rama qe te largohet nga parlamenti pasi populli nuk mund te duroje me te gjithe kete barre qe kjo qeveri po iu ben atyre.

Qytetaret i jane drejtuar me thirrjet, “Poshte Edi Rama” , “Poshte “Gramoz Ruçi”, “Poshte kjo qeveri diktatoriale e cila po veshtireson jeten e qytetareve duke rritur taksat e paperballueshme çdo dite.

Kryeministri Edi Rama do te jete sot ne Shkoder dhe opozita ka parashikuar ta prese me protesta.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here