Deputeti i PD, Gurakuqi: Po protestojmë ndaj një qeverie e cila ka futur vendin në krizë…

0
428

Deputeti i Partise Demokratike, Romeo Gurakuqi pjesemarres ne protesten e organizuar ne shishin “Nene Tereza” ne Shkoder ka kerkuar largimin e Kryeministrit Rama nga qeveria, pasi vendi eshte futur ne krize dhe kjo nuk eshte ajo çfare duan qytetaret.

Gurakuqi: Jemi ketu per te perkrahur qytetaret e Shkodres, po protestojme ndaj kesaj qeverie e cila ka bere zero investime ne Shkoder.

Ka ardhur momenti qe qeveria, e cila futi vendin ne krize politike, te jape llogari, pasi vendi sot eshte ne krize.

Kjo qeveri e kriminalizuar po kontrollon procesin e reformes ne drejtesi dhe institucionet e drejtesise.

Kemi nevoje qe Shqiperia te behet nje vend me i mire per veten dhe femijet tane.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here