E rende ne Bulqize,zjarrmëtari humb jetën gjatë vendosjes së lëndës plasëse

0
523

Regjistrohet viktima e rradhës në minierat shqiptare. Një minator në Bulqizë raportohet se ka humbur jetën si pasojë e pakujdesisë gjatë vendosjes së lëndëve plasëse.

Ngjarja ka ndodhur në zonën e galerisë 41, ndërsa  viktima me iniciale A.Sh. punonte si zjarrmëtar.

Një ditë më parë në Klos, minatori P.M, 57 vjeç gjeti vdekjen në minierë pas shpërblimit të lëndëve eksplozive.

Për rastin në fjalë policia raportoi se ka arrestuar tre persona, dy zjarrmëtarë dhe teknikun e minierës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here