Prapa hekurave dhe kamarier, historia e shqiptarit në burgun e Milanos

0
538

Kushdo shkon në restorant, por kush shkon në një restorant klasi që ndodhet në burg?
Në Milano shumë vetë shkojnë në restorantin e njohur “In Galera”, ku të burgosurit punojnë me kuzhinierët.

Mes tyre është edhe Elsoni, një shqiptar që ka gjetur “lirinë” brena hekurave të burgut. Ai thotë se i mungon vetëm familja. Por me punën që kryhen, ndihet i dobishëm, se po bën diçka për t’i ardhur në ndihmë familjes së tij.

 

Reportazhi nga Deutsche Welle

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here