Sulmi ndaj Sirisë, Petrit Vasili: Amerika e Trump sërish e madhe

0
484

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili e ka cilësuar mesazh të fortë shprese për popujt e shtypur vendimin e SHBA dhe aleatëve europianë për të sulmuar regjimin e Asadit, pas sulmeve me lëndë kimike mbi popullsinë sirane.

 

 

STATUSI I PLOTE
Amerika e Trump eshte tashme serish Amerika e madhe, qe vepron dhe qe udheheq aksionin boteror te vendosjes se paqes dhe rendit demokratik kudo ne bote.
Aksioni ne Siri reflekton shume me gjere dhe politika e jashtme amerikane dha nje mesazh shume te forte shprese per popujt e shtypur dhe nje mesazh asgjesues per diktatoret e te gjitha llojeve qe nga ata te eger e gjakatare e deri tek ata qesharake, qe enderrojne tek autokracite qe pjellin varferi.
Ndaj proamerikanizmi shqiptar si veper e popullit tone eshte nje vlere, qe duhet te lartesohet dhe kushdo nga politika shqiptare qe shfaq te kunderten e qe voton kunder Amerikes duhet refuzuar rrepte dhe pa kompromis.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here