Sulmi në Siri, Meta: Shqipëria në krah të SHBA dhe aleatëve

0
436

Presidenti i republikës, Ilir Meta ka reaguar lidhur me sulmin që ndërmori SHBA dhe aletet e saj në Siri, kundër regjimit të Asad. Përmes një deklarate për mediat, Meta ka mbështetur sulmin.

REAGIMI I METËS
Mbeshtesim nderhyrjen ushtarake te SHBA, Frances e Britanise ndaj arsenalit kimik te regjimit kriminal te Asadit.
Jemi ne krah te aleateve tane dhe mbeshtesim vendosmerine e Presidentit Trump ne mbrojtje te jeteve te njerezve, te te drejtave te njeriut dhe te cdo veprimi i cili jo vetem ndeshkon akte barbare por krijon me shume siguri dhe stabilitet ne mbare boten.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here