Basha nga Berlini: I kërkuam CDU-CSU mbështetjen për hapjen e negociatave

0
501

Kreu i PD, Lulzim Basha nga Berlini ka deklaruar se i kanë kërkuar mbështetje grupit të CDU-CSU për hapjen e negociatave me Shqipërinë.

Basha: Sot kemi kërkuar mbështetjen e grupit CDU-CSU për hapjen e negocviatave me Shqipërinë, vendim i cili do të merret pas rekomandimit të KE. Kemi kërkuar mbështetjen si një akt që do të ndihmojë Shqipërinë dhe shqiptarët në një endërr që e ndajmë të gjithë, të anëtarësimit në BE, por edhe si një përpjekje të shtuar për të plotësuar kritret e pa plotësuar në luftën kundër krimit

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here