Berisha përmes një statusi në facebook:”Rama ka frikë të përballet me minatorët”

0
457

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar bashkëbisedimin përmes një video-konference që pati sot pasardhësi i tij Edi Rama me minatorët e Bulqizës.

 

 

Përmes një statusi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut Berisha theksoi se Rama ka frikë të përballet me minatorët, ndërkohë që nuk i kurseu ironitë në drejtim të tij. Kryeministri Rama gjatë një interpelance të zhvilluar me përfaqësues të sindikatave të minatorëve deklaroi se qeveria ka në plan t’u imponojë kompanive të sigurimit sigurimin e jetës së çdo minatori.

REAGIMI I BERISHËS
Edvini vazhdon serine e takimeve “qejfi ma ka por by… nuk ma mban”!
Te dashur miq, sot Edvin Kristaq Rama nuk shkoi dot nga frika te takonte minatoret e Bulqizes ndonese kane patur dy vdekje rradhas, por i thirri ata ne takim online, pra me internet. Kjo tani po thirret ne te gjitha mediat sociale si seria e takimeve “qejfi ma ka por prapanica nuk ma mba”! Nje jave me pare ai zhvilloi nje takim te tille me bizdemenin siçilist Gjici dhe disa punonjes te tij kuksiane. sb

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here