TIRANË- Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar disa foto nga Universiteti i Shkodrës.

Ai akuzon kryeministrin Edi Rama dhe Ministren e Arsimit Lindita Nikolla për gjendjen e rënduar të këtij universiteti, i cili shfaqet në foto i mykur, me suva të rënë dhe me lagështirë.

STATUSI I BERISHËS
Ja si e kane katandisur Universitetin e Shkodrës piktori dështak dhe ndrikulla Nikolla! sb
“Përshëndetje zoti Sali Berisha po ju shkruaj nga universiteti “Luigj Gurakuqi” Shkodër, Departamenti i Infermierisë. Këto janë kushtet skandaloze ku ne studiojmë dhe paguajmë 300 mijë lekë të vjetra në vit dhe kushtet janë skandaloze të lutem bëje publike anonim të lutem respekte”.

Berisha fb

(m.k/BalkanWeb)

LEAVE A REPLY