Gjakmarrja vret dhe në Gjermani, masakrohet me çekiç në kokë 19-vjeçari shqiptar

0
465

Fenomeni i gjakmarrjes është zhvendosur edhe në Gjermani ku sërish protagonistë janë shqiptarët. Policia e Erbach po heton vrasjen e një 19-vjeçari shqiptar, shkruan Focus.de.

 

 

deut

Përpara gjykatës së rrethit të Ulmit ka dalë një burrë shqiptar, i cili me sa duket donte të hakmerrej për xhaxhain.

Në maj të vitit 2017 policia pasi u njoftua nga një peshkatar gjeti trupi e një 19-vjeçari nga Shqipëria. I riu shqiptar ishte “joshur” deri tek liqeni dhe atje është vrarë duke u goditur me çekiç në kokë. Vrasja thonë prokurorët ishte “vazhdimi i një hakmarrjeje”.

Historia nisi në malet e Shqipërisë së veriut.  Nga kjo e hënë, një 46 vjeçar nga Shqipëria me shtetësi gjermane duhet të përgjigjet për vrasje në gjykatën e rrethit Ulm.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here