Një ditë përpara përgjigjes për çeljen e negociatave, mblidhet grupi parlamentar i PS…

0
577

 

Në këtë mbledhje të rëndësishme të grupit mungon ministri i Jashtëm Ditmir Bushati për shkak të përjashtimit të tij 10 ditë nga Kuvendi si pasojë e gjestit me shishen e ujit në seancën e fundit plenare.

Sakaq, e nesërmja është një ditë e rëndësishme për Shqipërinë.

Komisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn dhe zv/Presidentja e Komisionit Europian të Sigurisë, Frederica Mogherini priten që të mbërrijnë në Tiranë për të dhënë përgjigjen e shumëpritur për çeljen e negociatave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here