Sherr masiv mes shqiptarëve dhe italianëve në burg, një në gjendje të rëndë

0
475

 

Një sherr masiv mes disa shqiptarëve dhe disa italianëve ka ndoidhur mëngjesin e sotmen në një burg në Itali.

Ngjarja ka ndodhur në burgun Sant’Angelo dei Lombardi, ndërsa janë përdorur edhe mjete të forta. Një nga të burgosurit që u përfshi në sherr ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ende nuk dihen shkaqet se përse ka nisur ky konflikt, ndërsa u desh ndërhyrja e autoriteteve të burgut që gjithçka të mos përfundonte në tragjedi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here