Fleckenstein: Rekomandim i pakushtëzuar, Shqipëria e meriton

0
615

Ndonëse nuk është bërë ende publike raporti, Knut Fleckenstein ka uruar Shqipërinë për çeljen e negociatave. Përmes një statusi në ‘Twitter’ ai ka uruar shqiptarët për rekomandimin pozitiv.

 

 

Knut

“Përgëzime! Jam shumë i lumtur. Një hap i madh përpara për Shqipërinë. Rekomandim pa kushte nga Komisioni i BE për hapjen e negociatave. Shqipëria e meriton. Dhe tani presim Këshillin ta pranojë”, tha ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here