Thursday, March 23, 2023
Home Politikë Bumçi: Vettingu mjet për të nënshtruar gjyqtarët, Rama urdhëron këdo!

Bumçi: Vettingu mjet për të nënshtruar gjyqtarët, Rama urdhëron këdo!

0
382

Deputeti i Partisë Demokratike, Aldo Bumçi i ftuar në Ora News, thotë se Vettingu është sot një mjet në duart e Edi Ramës.

Bumçi: Tema është një; Edi Rama është i kapur. Po mbron Saimir Tahirin për veten. Ka kapur prokurorinë dhe gjyqësorin. Sot vettingu është mjeti që ka nënshtruar prokurorë dhe gjyqtarë dhe janë gati të firmosur gjithçka, prandaj kuksianët janë të burgosur politik, prandaj kryetari i bashkisë së Lezhës sot në arrest shtëpie sepse Edi Rama urdhëron këdo. Prandaj, Kukësi është zgjidhja. Çfarë bëjnë kuksianët meriton ky njeri. Prandaj Shkodra është zgjidhja, ku ky njeriu devijoi rrugën dhe shkoi në Vlorë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here