Festoj 54 vjetorin e lindjes, presidenti Ilir Meta uron artistin e madh Kastriot Tusha: “Nuk mund ta filloja më bukur ditën”

0
540

 

Presidenti i Republikës i ka kushtuar një status tenorit të njohur Kastriot Tusha, i cili pak ditë më parë ka festuar 54-vjetorin e lindjes.

Ai ka konsumuar kafen e mëngjesit me artistin e madh shqiptar duke vlerësuar figurën e tij.

“Nuk mund ta filloja më bukur ditën sot. Një kafe me Kastriot Tushën, tenorin tonë të shquar dhe zërin e mrekullueshëm të këngës mbarëkombëtare. Duke i uruar edhe 100 vite të tjera të bukura!”, shkruan Presidenti Meta.

Meta fb

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here