Saturday, April 1, 2023
Home Aktualitet Hapja e negociatave, Rama: Dje morëm provim të stërvështirë, të nisim menjëherë...

Hapja e negociatave, Rama: Dje morëm provim të stërvështirë, të nisim menjëherë punën drejt anëtarësimit…

0
397

Kryeministri Edi Rama dhe Përfaqësuesja e Lartë për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë në BE, Federica Mogherini ndodhen në konferencën e përbashkët për median

Edi Rama: Dje mori një provim të stërvështirë por sot nuk ka më asnjë minutë për të festuar pasi duhet nisur menjëherë puna e gjatë për të ecur sa më shpejtë drejt marrjes së diplomës së anëtarësimit

Dhënia e rekomandimit i dha Shqipërisë një status të ri shoqëror. Ky është fundi i një faze dhe fillimi i një tjetre edhe më të vështirë. Kapitulli historik që mbyllën dje ia ka lënë sot vendin një tejtër kapitulli historik që mbetet për tu shkruar. Pastrimi i nisur i sistemit të derjtësisë duhet të vazhdojë më tutje me rezultate te shumëpritura të dënimit të atyre që kanë për të larë hesape me drejtësinë

Rama falenderon Mogherinin

Rama: “Shumë, shumë faleminderit Mogherini”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here