Mogherini niset në këmbë drejt Kryeministrisë pas takimit me Metën

0
461

 

Federica Mogherini, Përfaqësuesja e Lartë e BE për Punët e Jashtme, ka përfunduar takimin me Presidentin Ilir Meta.

Takimi midis tyre zgjati 30 minuta. Tani, sipas axhendës, Mogherini do të zhvillojë takimin me kreun e Qeverisë, Edi ramën.

Mogherini ka preferuar ta bëjë më këmbë rrugën nga Presidenca deri tek kryeministria, e shoqëruar nga ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin dhe delegacioni që e shoqëron.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here