Saturday, April 1, 2023
Home Aktualitet Negociatat, Presidenti Meta: Edhe më të bashkuar të vazhdojmë të thellojmë reformat…

Negociatat, Presidenti Meta: Edhe më të bashkuar të vazhdojmë të thellojmë reformat…

0
419

Presidenti Meta ka perzgjedhur rjetin social facebook per te shprehur gatishmerine e Shqiperise per vazhdimin e reformave qe kerkohen vendi pas rekomandimit pozitiv per hapjen e negociatave.

Pas takimit me përfaqësuesen e Lartë për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë në BE, Federica Mogherini, ne Presidence, Meta shkruan:

“Rekomandimi pozitiv i KE-së, një hap i rëndësishëm përpara! Faleminderit Federica Mogherinit, Johannes Hahn dhe Komisionit! Shqipëria duhet të vazhdojë, edhe më e bashkuar, të thellojë reformat e saj kyçe”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here