PD braktis seancën, Berisha: Të nxirret Tahiri jashtë Parlamentit, merrni Habilajt e Balilajt

0
562

 

Deputetët e Partisë Demokratike kanë braktisur seancën plenare të kësaj së enjte, pasi kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi nuk i dha fjalën ish-kryeministrit Berisha. Duke folur nga jashtë parlamentit, Berisha tha se socialistët penguan disa vite më parë statusin e vendit kandidat duke mos votuar tre ligjet.

Sakaq, ai ka kërkuar që ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri të nxirret jashtë Parlamentit.

“Të nxirret Tahiri jashtë Parlamentit, dhe të sillen këtu Habilajt e Balilajt. Se këtë bënë sot, futën Tahirin në Parlament për kremtimin e rekomandimit”, u shpreh Berisha.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here