Vrau Marjo Majollarin, arrestohet Kastriot Gjuzi në Kosovë

0
968

Vrasësi i dyshuar i Mario Majollarit, Kastriot Gjuzi është arrestuar dje në Kosovë, në doganën e Vërmicës pranë Prizrenit.

Arrestimi i tij është bërë i mundur dje nga ana e policisë kosovare.

Policia e Kosovës nuk e ka konfirmuar zyrtarisht arrestimin e Kastriot Gjuzit, por nga burime jozyrtare mësohet se i arrestuari është pikërisht autori i krimit tragjik që tronditi Tiranën pak kohë më parë.

Pritte kryerja e verifikimit të shenjave të gishtave të personit të ndaluar, në mënyrë q ëtë konfirmohet zyrtarisht në rast se ai është apo jo Gjuzi.

Gjuzi po këkrohej në zonën e malit të dajtit në Tiranë dhe rreth, tij ku dyshohej se ai kishte shkuar pas krimit, por duket se Gjuzi ka arritur që të largohet në drejtim të Kosovës me dokumenta të falsifikuara.

Kastriot Gjuzi, njihet edhe me emrin Petrit Gjuzi, ndaj për të po kryhen verifikimet përkatëse.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here