Arritjet në bujqësi, ish- ministri Panariti i drejtohet socialistëve: Të paktën heshtni kur nuk keni gjë për të thënë…

0
517
PANARITI PER VIZITEN E TIJ NE FRANCE - Nenkryetari i Bashkise se Tiranes Edmond Panariti, duke folur gjate nje konference shtypi, ku ka komentuar ne lidhje me viziten e tij ne France, ku eshte zgjedhur anetar i Bordit Drejtues te planit te veprimit per biodiversitetin e qyteteve te rajonit te Mesdheut.

Ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti ka reaguar me ironi ndaj deklaratave të qeverisë për arritjet në bujqësi. Përmes një statusi në Facebook, Panariti thotë se për socialistët arritjet e bujqësisë për vitin 2018 vazhdojnë të mbeten rritja e eksporteve me mbi 20%.

Statusi i plotë:
Per socialistet, arritjet e Bujqesise per 2018, vazhdojne te mbeten rritja e eksporteve me mbi 20% dhe permiresimi me dyfish i bilancit bujqesor eksport import gjate vitit 2017?!….. Te pakten…. perpiquni te heshtni, kur nuk keni gje per te thene!!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here