Tuesday, May 21, 2024
Home Politikë Nis mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD-së, mungon Berisha

Nis mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD-së, mungon Berisha

0
549

Ka nisur mbledhja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike. Në mbledhje nuk po merr pjesë ish-kryeministri Sali Berisha, ndërsa ndryshimet statutore po prezantohen nga sekretari i përgjithshëm, Arben Ristani.

Në statut nuk është përfshirë propozimi i kritikëve për dorëheqjen e kryetarit dhe moskandidimin e tij në rast se humbet zgjedhjet.

Burime nga mbledhja bëjnë me dije se Këshilli ka miratuar rendin e ditës dhe po diskutohet statuti.

Anëtari i kryesisë, Arben Imami kërkoi që të futet në rend të ditës analiza e zgjedhjeve.

Këshilli ka rrëzuar me shumicë votash kërkesën që në rend të ditës të përfshihet edhe analiza.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here