Nis seanca gjyqësore për 11 kuksianët e arrestuar për “Rrugën e Kombit”

0
593

Ka nisur seanca gjyqesore per 11 kuksianet e arrestuar per protesten ne “Rrugen e Kombit”.

Trupa gjykuese perbehet nga Astrit Kalaja, Hajrie Mulmataj dhe Vojsava Osmanaj.

Prokurore jane Elvin Goggaj dhe Brahim Ndragjoshi.

Jashte ambjenteve te gjykates po zhvillohet nje proteste nga qytetaret ne mbeshtetje te 11 te arrestuarve. Protestuesit kane hedhur tymuese dhe kapsolla, ndersa mbajne ne duar pankarta te ndryshme me mbishkrimet  “Lironi vellezerit tane”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here