Temperatura deri në 28 gradë dhe rërë afrikane, çfarë ju pret në fundjavë

0
675

 

Rëra afrikane vazhdon të jetë prezentë në vendin tonë, por këtë të premte do të lokalizohet më shumë në ekstremin jugor.

Sipas Meteoalb, “përqendrimi i pluhurit afrikan lokalizohet në ekstremin Jugor të vendit. Por sërish e shtuna, megjithëse në përqendrime më të ulëta, zgjeron shtrirjen e reve të pluhurit dhe grimcave të resë në Ballkan”.

Përsa i përket parashikimit të motit, dita e sotme dhe fundjava parashikohet të sjellin kryesisht kthjellime mbi Shqipëri.

Temperaturat e ajrit për ditët në vijim, do të sjellin rritje të lehtë dhe graduale duke bërë që minimalja dhe maksimalja në rang territori të luhatet nga 7 – 28˚C.

rere

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here