Velipoja, pjese e aksionit ” Te pastrojme Shqiperine”, Ademi: Situata ne Velipoje aspak pozitive, apel per bashkepunim, shoqerise civile

0
1013

Duke harruar se pastrimi eshte nje sherbim qe Bashkia Shkoder e ka ne patronazh,Kryebashkiakja Voltana Ademi  pranoj se Veliopoja  eshte ne nje situate aspak te mire persa i perket pastrimit. Se bashku me prefekturen e Shkodres, administraten e zonave te mbrojtura si dhe dhjetera vullnetare kjo zone turistike ka qene pjese e pastrimit ne diten e 4 te ketij aksioni

E ndodhur ne keto kushte, por edhe ne prag te celjes se sezonit turistik, Ademi ka ftuar shoqerine civile qe ti bashkohet mbajtjes paster te mjedisit edhe pergjate diteve vijuese. Aksioni kombetar i pastrimit te territorit do te vijoje deri te henen, atehere kur shenohet dita e tokes.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here