Vendos gjykata: 8 kukesian te lire ndersa 3 do te qendrojne ne burg

0
692

Gjykata e Apelit te Shkodres sapo ka dhene vendimin per 11 te ndaluarit nga Kukesi. Ne perfundim, trupi gjykues vendosi qe 3 prej tyre te qendrojne serish ne burg per te vijuar hetimet ndersa 8 te tjere u lane te lire. Ky vendim u prit me mjaft entuziazem nga protestuesit dhe qytetaret kukesian qe ishin te pranishem perreth gjykates.

Gjykata vendosur detyrim paraqitje për Abdi Haziraj, Elvis Oruçi, Xhevahir Hereni, Shkëlqim Vata, Xhevahir Gashi, Rasim Onuzi, Edmond Matmuja dhe Shpëtim Tota. Ndërsa në burg u lanë Vasil Laçi, Oltion Cenku dhe Florin Onuzi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here