Zbulohen gjyqtaret qe liruan 7 kuksianet dhe lane ne burg 4 te tjeret

0
2415

Gjykata e Apelit në Shkodër mori sot vendimin për lirimin e 7 prej protestuesve të Rrugës së Kombit por la në burg 4 të tjerë.

Vendimi u mor nga trupa gjykuese e përbërë nga Astrit Kalaja, (anëtar) Hajrie Muçmata (Kryesuese) dhe Vojsava Osmanaj (anëtare).

Avokatët mbrojtës të kuksianëve paraqitën si prova pamjet video të marra nga bizneset por edhe televizionet që tregonin momentin e arrestimit në orët e para të mëngjesit të datës 1 prill por provat filmike nuk u pranuan nga trupa gjykuese. Avokatët e cilësuan arrestimin e protestuesve të paligjshëm duke kërkuar lirimin e tyr e megjithatë trupa gjykuese la në burg 4 prej tyre.

Më poshtë vendimi i plotë për secilin nga të ndaluarit:

v.jpg

v1.jpgv2.jpg

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here