Pas Kukesit nje tjeter qytet proteste kunder qeverise Rama

0
535

Tjetër protestë kundërqeverisë Rama.

Dhjetëra biznesmenë , fermerë dhe blegtorë protestuan sot përpara Prefekturës së Dibrës. Ata i bënë thirrje qeverisë të terheqe vendimin për vendosjen e TVSH për biznesin e vogel.

Ata kërkojnë takse fikse vjetore për biznesin e vogël. Fermerët kërkojnë demshpërblimin për prodhimet e dëmtuara dhe bletët e ngordhura nga kultivimi i bimëve narkotike, siç pretendojnë ata.

Në mbeshtetje të protestuesve ishte Deputeti i Partise Demokratike Xhemal Gjunkshi, i cili tha se, PD do të mbështesë tregtarët e vegjël e bujqit dibranë në protestat e tyre për heqjen e TVSH, uljen e taksave, dhe subvensionet e munguara në bujqësi.

taksa1.jpg

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here