Raporti i DASH, akuzat ndaj qeverisë, reagon Vasili: Kryeministri po fundos vendin…

0
571

Kreu i grupit parlamentar te LSI-se, Petrit Vasili ka reaguar me akuza ndaj kryeministrit pas raportit te DASH per vendin tone.

 

POSTIMI I PLOTE
Amerika leshon alarmin: kryeministri po fundos vendin.

Departamenti Amerikan i Shtetit, nxjerr ne driten e diellit kalbesiren shteterore,qe ka ndertuar kryeministri.
DASH tregon qarte se sa skandaloze eshte kapja e medias dhe autocensura e saj. Lindja e ertv si televizion i ngjajshem i sadam husejnit dhe neshtrimi i turpshem i televizioneve,qe transmetojne ate jane produkti i kryeministrit hajdut dhe manipulator i lirise se medias.
DASH tregon se praktikisht zgjedhjet jane shkaterruar nga blerja e votes.
Korrupsioni ka pllakosur cdo dege te qeverisjes pasi frymezuesi me i madh i korrupsionit eshte vete kryeministri.
Reforma ne drejtesi eshte shkaterruar dhe tashme drejtesia e kryeministrit garanton qe ai dhe ministrat te mos hyjne ne burg,por njerezit e thjeshte e pa pushtet te burgosen pa faj si qytetaret kuksiane.
Tashme cdo qytetar por edhe gazetar e ka te qarte alarmin qe vjen nga Amerika.
Ky kryeminister i mberthyer nga droga dhe krimi dhe i shantazhuar prej tyre haptas ne parlament,media e kudo eshte thjesht nje peng i tyre dhe rrenues i vendit.
Koha nuk pret.
Shqiptaret jane pa drejtim ##

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here