Mberrin kryeministri i Belgjikës Charles Michel,ceremoni zyrtare nga Rama

0
573

Ka mbërritur vetëm pak minuta në parë në Tiranë kryeministri i Belgjikës Charles Michel.

Michel është pritur me nderime shtetërore nga kryeministri Edi Rama ku janë interpretuar edhe himnet e të dy vendeve.

Më pas Rama e ka shoqëruar kryeministrin belg drejt ambjenteve të qeverisë.

Kryeministri Belg pritet të takojë gjithashtu edhe presidentin Ilir Meta, ku do të bisedohet mbi marrëdhëniet e Ballkanit dhe Europës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here