Tuesday, May 21, 2024
Home Aktualitet Surprizat e motit, rëra sahariane vjen sërish të mërkurën

Surprizat e motit, rëra sahariane vjen sërish të mërkurën

0
577

Dita e sotme do të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare deri në orët e pasdites.

Sipas Meteoalb, pasdite vranësirat do të bëhen më të dukshme në territor ku pritet të ketë dhe shira të izoluar, priten ne ekstremin verior te vendit.

Po sipas Meteoalb retë e pluhurit dhe grimcat e rërës nga shkretëtirat Afrikane dje ishin përqëndruar në Jugperëndim të Europës por të mërkurën do shtrijne ndikimin e tyre edhe në territorin shqiptar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here