Tuesday, May 21, 2024
Home Sport Vata: Vllaznia nje histori keqmenaxhimi, Ish tekniku kuqeblu kritika Ademit, komenton privatizimin

Vata: Vllaznia nje histori keqmenaxhimi, Ish tekniku kuqeblu kritika Ademit, komenton privatizimin

0
679

 

Situata që po kalon Vllaznia ka këtë lexim nga ish futbollisti dhe trajneri kuqeblu Rudi Vata.

Ai nuk mohon faktin se pas kuintave luhen shumë lojra që në këtë fazë të kampionatit janë vendimtare për shumë skuadra, mes të cilave edhe Vllazninë që “lufton” për mbijetese.

Përgjegjese për gjithë këtë që po ndodh në Shkoder me futbollin, Vata bën kryetaren e bashkisë Voltana Ademin dhe paraardhësin e saj.

Por a ka sipas Rudi Vatës një skenar që Vllaznia të blerë në kategorinë e parë për t’i zhvlerësuar aksionet?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here