Saturday, May 18, 2024
Home Aktualitet Imzot George Frendo merr nënshtetësinë shqiptare

Imzot George Frendo merr nënshtetësinë shqiptare

0
583

Imzot George Frendo, arqipeshkv i Dioqezës së Tiranës dhe Durrësit merr nënshtetësinë shqiptare.

Dekretin Presidenti Ilir Meta ia dorëzoi në një ditë të veÇantë, pikërisht në 25 vjetorin e  vizitës së Papa Gjon Pali II në Shqipëri.

Imzot George Frendo u emërua arqipeshkv i Dioqezës së Tiranës dhe Durrësit me 17 nëntor 2016 pas ndarjes nga  jeta e Imzot Rrok Mirditës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here